Multifokální brýle – jejich výhody a použití

Multifokální brýle – jejich výhody a použití

Jak fungují multifokální brýle? Jaké zrakové vady pomáhají korigovat a pro koho jsou vhodné? Odpovídáme na nejdůležitější otázky ohledně brýlí zvaných jinak progresivní!

Multifokální brýle – jak to funguje?

Progresivní brýle mají multifokální brýlové čočky. Horní zóna korigující vidění do dálky plynule přechází v dolní oblast korigující pohled na blízko. Vytvoření progresivních čoček bylo možné díky vynálezu bifokálních čoček Benjamina Franklina. Jejich vývoj na přelomu století vyústil ve vytvoření progresivních čoček.

Pro koho jsou multifokální brýle vhodné?

Osoby starší čtyřiceti let jsou ohrožené presbyopií, známou také jako vetchozrakost. Tato vada u lidí s krátkozrakostí, které mají problémy s ostřením do dálky, způsobuje dodatečné problémy s ostřením na krátkou vzdálenost. Obvykle je tedy potřeba mít druhé brýle, tzv. na čtení. Progresivní čočky však pomáhají vidět jak do dálky, tak i na blízko. Odpadá tak nutnost mít dva páry brýlí, které se musí střídat.

Výběr správných progresivních brýlí

Progresivní brýle vyžadují velmi přesný výběr dle potřeb daného pacienta. Je nutné správně určit korekci zrakových vad a také přesně změřit anatomické parametry, jako je vzdálenost zornic nebo montážní výška. A nemůžeme zapomenout i na estetické sladění obrub. Pokud jsou progresivní brýle vybrány správným způsobem, neměli byste mít problémy zvyknout si na ně.

Výhody progresivních brýlí

Progresivní brýle jsou především o pohodlí. Není třeba střídat brýle v závislosti na situaci nebo pamatovat, abychom vždy měli s sebou druhý pár. Je to také řešení, které šetří peníze. Zdánlivě nám progresivní brýle přijdou dražší, ale kupujeme pouze jedny obruby a pár čoček. V případě dvou párů brýlí na dálku a na blízko musíme výdaje vynásobit dvěma. Neustálé sundávání a nasazování brýlí v případě dvou párů také ovlivňuje jejich životnost, takže je možná budete muset vyměnit dříve než v případě progresivních brýlí.

Chcete zjistit, zda se vyplatí investovat do progresivních brýlí? Neváhejte a navštivte některou z našich optik. Naši specialisté rádi zodpoví všechny vaše otázky, rozptýlí pochybnosti a pomohou vám vybrat nejlepší řešení

U nás najdete

široký výběr značek

preloader