Karol radzi

Vyšetření zraku – kdy je dobré je udělat

Kdo by si nechtěl užívat dokonalého zraku po mnoho let? Abyste si udrželi oči ve skvělé kondici, musíte se o ně dobře starat. Základem jsou pravidelné prohlídky. Nevíte, jak často byste měli navštěvovat ordinaci očního lékaře? Odpověď na tuto otázku najdete v článku níže!

Frekvence očního vyšetření u zdravých lidí

Můžete se pochlubit skvělým ostrým viděním? Skvěle! Pamatujte však, že to vás nezbavuje nutnosti se o oči starat a i Vám doporučujeme pravidelné kontroly. Jen tak je udržíte v perfektním stavu co nejdéle. Pravidelná vyšetření umožňují odhalit možná onemocnění v raném stádiu a zvyšuje šanci, že jim bude předcházeno. Jak často si nechat kontrolovat zrak, pokud jste zdravý člověk, který nikdy neměl problémy se zrakem? Očního lékaře doporučujeme navštívit jednou za dva až tři roky.

Důvody pro častější oční prohlídky

Mnohem častěji – alespoň jednou ročně – by vyšetření měli absolvovat lidé se zjištěnými zrakovými vadami. Předpokladem pro častější vyšetření jsou i další onemocnění, např. cukrovka nebo onemocnění nervové soustavy, stejně jako věk. Častější návštěvy doporučujeme osobám starším čtyřiceti let. Náš životní styl ovlivňuje i náš zrak. Osoby, které tráví většinu svého času studiem nebo prací u obrazovky počítače, jsou obzvláště náchylní k očním onemocněním a měli by si také nechat alespoň jednou ročně zkontrolovat zrak.

Vyšetření zraku u dětí

Preventivní oční prohlídky se dětem doporučují absolvovat mezi druhým a třetím rokem. Starším dětem by měly být oči kontrolovány jednou ročně. Pokud u svého dítěte zaznamenáte znepokojivé příznaky – například šilhání jednoho nebo obou očí – měli byste okamžitě navštívit očního lékaře.

Indikace pro vyšetření zraku

Oční vyšetření by mělo být provedeno okamžitě, pokud zaznamenáte jakékoli znepokojivé příznaky:

  • problém s ostrostí vidění
  • časté a opakující se bolesti hlavy
  • zánět spojivek
  • citlivost na světlo
  • suchost očí nebo nadměrné slzení
  • bolest nebo pocit pálení v oku.

Pokud máte pocit, že s očima něco není v pořádku, neváhejte a objednejte se k očnímu lékaři nebo optometristovi.

Pamatujte, že pravidelná kontrola zraku je nejlepším způsobem, jak si udržet skvělý zrak po celá léta! Nepamatujete si, jak dlouho uplynulo od vaší poslední návštěvy očního lékaře nebo optometristy? Už dále nečekejte a domluvte si schůzku s našimi specialisty v některé z optik Optiky Greń.

U nás najdete

široký výběr značek

preloader